Beskid Żywiecki: wakacyjna ewangelizacja pod Pilskiem
26 lipca 2020 | 17:17 | rk | Korbielów Ⓒ Ⓟ
Spotkanie przy schronisku na Hali Miziowej u stóp szczytu Pilska w Beskidzie Żywieckim złożyło się 25 lipca na kolejną odsłonę wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach”. W tym roku to oryginalne przedsięwzięcie, zainicjowane 8 lat temu, z powodu zagrożenia epidemią ma inny przebieg niż dotychczas i polega na indywidualnych wędrówkach górskich, których nie kończą tym razem Msze św.
Przewodnikiem na szlakach prowadzących do wyznaczonych gór jest św. Jan Paweł II. Papieskie medytacje zawarte w „Tryptyku Rzymskim” są kluczami do rozważań towarzyszących spotkaniom na poszczególnych szczytach beskidzkich. Tu także uczestnicy wypraw co tydzień otrzymują pieczątkę do książeczki ewangelizatora i fragment poematu Jana Pawła II wraz z konkursową zagadką. Kanwą sobotniego spotkania pod Pilskiem były papieskie medytacje o „prasakramencie”, czyli małżeństwie, które jest, jak to ujął Karol Wojtyła, „byciem widzialnym znakiem odwiecznej Miłości”.
Lista pozostałych w te wakacje do zdobycia gór jest następująca: 1 sierpnia – Mędralowa („Obraz i podobieństwo”), 8 sierpnia – Polica („Sąd”),15 sierpnia – Romanka („Posłowie”), 22 sierpnia –Wielka Racza („Bóg Przymierza”).
„Ewangelizacja w Beskidach” to inicjatywa, która narodziła się wśród wspólnot związanych z rychwałdzkim sanktuarium. Ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są m.in.: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
Od ośmiu lat podczas wakacyjnej akcji na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej. Dotąd w przedsięwzięciu udział wzięło około 5 tys. osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.