„Bez wyjątków” – kampania o prawie do życia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci
25 października 2020 | 03:30 | pra | Kraków Ⓒ Ⓟ
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prowadzi kampanię społeczną „Bez wyjątków”. W specjalnym serwisie internetowym, w mediach społecznościowych a także za pomocą spotów telewizyjnych prezentuje historie ludzi, którzy mimo chorób i niepełnosprawności kwalifikujących do aborcji eugenicznej żyją, są otoczeni troską swoich najbliższych i realizują swoje pasje.
Jedną z twarzy kampanii „Bez wyjątków” jest Aleksandra Zielińska – psycholog, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Kobieta urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, czyli rozszczepem kręgosłupa. Na mocy obowiązującej ustawy, takie osoby są zabijane.
– Wstaję, piję kawę, jem i ćwiczę. Codziennie – bez wyjątków. Wierzę, że każdy może być w czymś mistrzem. Każdy – mówi Aleksandra Zielińska w krótkim spocie wideo. – Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, co jest częstym wskazaniem do aborcji. Każdy powinien mieć szansę, żeby się urodzić. Każdy. Bez wyjątków – dodaje polska mistrzyni.
Spot można zobaczyć m.in. w TVP. A pełny wywiad z Aleksandrą Zielińską na stronach kampanii www.bezwyjatkow.pl. W serwisie internetowym twórcy kampanii przedstawiają też historie innych osób dotkniętych chorobami przed narodzeniem.
– Mamy nadzieję, że nasza kampania pozwoli uwierzyć, że opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością to nie tylko trudne doświadczenie, ale także radość z każdej wspólnej chwili, uśmiechu, postępu w rozwoju, czy obecności w krótkim ich życiu – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
Kampanię przygotowano w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października wydał wyrok, że tzw. przesłanka eugeniczna do aborcji jest niezgodna z ustawą zasadniczą.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.