Drukuj Powrót do artykułu

„Biała noc” w Rydze: akcenty duchowe przed wizytą Papieża

08 września 2018 | 06:48 | vaticannews.va / pz | Ryga Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay

Po raz trzynasty rzędu w stolicy Łotwy odbędzie się w najbliższy weekend 8-9 września tzw. „Biała noc”. Tym razem, w związku ze zbliżającą się papieską wizytą, w tej kulturalnej inicjatywie nie zabraknie akcentów duchowych.

Ośrodek Informacyjny Kościoła Katolickiego na Łotwie realizuje w ramach „Białej nocy” specjalny projekt „Kiedy niemożliwe staje się możliwe”. Wezmą w nim udział artyści z krajów bałtyckich we współpracy z różnymi organizacjami młodzieżowymi. Tematy oscylują wokół historycznych wydarzeń, jak stulecie niepodległości państw bałtyckich, wizyta Jana Pawła II sprzed ćwierć wieku czy właśnie przyjazd papieża Franciszka. Prace młodych twórców zostaną zaprezentowane w Domu św. Rodziny na ryskiej starówce. Będzie tam można posłuchać dobrej muzyki i porozmawiać z artystami z Litwy, Łotwy i Estonii.

Uczestnicy „Białej nocy” w Rydze będą mogli także obejrzeć i ocenić ręcznie robione na drutach skarpety – wynik konkursu, któremu patronowała łotewska Caritas. Najlepiej wykonana para będzie prezentem dla Ojca Świętego, a pozostałe trafią na Ukrainę jako pomoc charytatywna dla poszkodowanych przez wojnę.

 

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.