Drukuj Powrót do artykułu

Białystok: metropolita poświęcił w centrum miasta pokarmy na stół wielkanocny

31 marca 2018 | 14:30 | tm | Białystok Ⓒ Ⓟ

W Wielką Sobotę w południe arcybiskup metropolita Tadeusz Wojda poświęcił na placu przed ratuszem przyniesione przez mieszkańców Białegostoku pokarmy na stół wielkanocny. Wraz z Prezydentem Miasta i ks. Edwardem Kąkolem ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” przekazał zebranym życzenia paschalne.

Na Rynek Kościuszki przybyło kilkuset mieszkańców Stolicy Podlasia, przynosząc do poświecenia koszyki, w których były tradycyjnie chleb, wędliny, sól i jajka.

Abp Tadeusz Wojda przypomniał, że chrześcijańska miłość określana jest jako «caritas». „Symbolem przeogromnej miłości Chrystusa jest krzyż. Jego śmierć na krzyżu była przypieczętowaniem tej miłości. Chrystus w ten sposób pokazał nam, że najważniejszym elementem miłości jest dawanie siebie, oddając samego siebie każdemu człowiekowi” – mówił.

Metropolita białostocki podkreślał, że miłość nigdy nie jest bierna: „W miłości otwieramy się, szukamy drugiego człowieka, by dzielić się z nim tym, co stanowi treść naszego życia, co mamy najpiękniejszego – tak jak Chrystus podzielił się z nami sobą, dając nam zbawienie, odkupienie. Dziś chcemy w tej miłości Chrystusowej uczestniczyć, aby słowo «caritas» nie było słowem pustym, ale by było wypełnione miłością i poszukiwaniem drugiego człowieka, zwłaszcza ubogiego i najbardziej potrzebującego”.

Ks. Edward Konkol ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” życzył zgromadzonym nieustannej otwartości serca na Chrystusa i spotkania z żywym Bogiem, który dał człowiekowi nadzieję na życie wieczne.

Świąteczne życzenia radości i nadziei ze Zmartwychwstania oraz radosnych spotkań w rodzinnym gronie i w oderwaniu od codziennych trosk przekazał mieszkańcom miasta Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Przekazał on również świąteczne kosze dla Caritas Archidiecezji Białostockiej i dla Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”.

Pokarmy na stół wielkanocny zostały również poświęcone na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej przez kapelana białostockiej drużyny, ks. Andrzeja Dębskiego. W spotkaniu wezmą udział władze Jagiellonii, piłkarze, działacze i sympatycy białostockiego klubu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.