Drukuj Powrót do artykułu

Bielsk Podlaski: finał diecezjalny XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej

19 kwietnia 2018 | 12:05 | Diana Rogozinska/CIDD | Bielsk Podlaski Ⓒ Ⓟ

Martyna Zaremba, Aneta Swieton i Maria Jezewska będą reprezentowały diecezję drohiczyńską w Niepokalanowie 4-5 czerwca na Finałe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zostały one wyłonione podczas diecezjalnego etapu konkursu, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim.

Podczas finału diecezjalnego, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim, uczniowie musieli wykazać się znajomością Księgę Psalmów, Listy do Galatów oraz Listy do Filipian.

Spośród 18 osób z diecezji drohiczyńskiej wyłonionych w etapach szkolnych 3 zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego: Martyna Zaremba z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim, Aneta Swieton z I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, Maria Jezewska z Liceum Ogólnokształcącego Benedykta w Drohiczynie.

Bp Tadeusz Pikus pogratulował uczestnikom wspaniałej wiedzy biblijnej i zachęcił do dalszego poznawania tej Wspaniałej Księgi, a przed wszystkim układania życia według niej.

Na zakończenie przedstawiciel Civitas Christiana wręczył nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom i opiekunom.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.