Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Żywiecka Caritas pomaga Ukrainie

07 grudnia 2017 | 14:21 | rk | Bielsko-Biała Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej kolejny raz zorganizowała zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. „Do magazynu Caritas trafiło 10 ton darów dla potrzebujących” – poinformowały służby organizacji charytatywnej.

W zbiórce, która odbyła się 29 i 30 listopada br. w wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej zebrano produkty żywnościowe o długim terminie trwałości oraz środki czystości.

„Dzięki pracy wolontariuszy, dary trafiły już do głównego magazynu Caritas w Bielsku-Białej. Teraz zostaną posegregowane według asortymentu i w kilku transportach ruszą najpierw do Przemyśla, a stąd dalej na wschód” – wyjaśnił ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Podkreślił, że akcja jest wyrazem solidarności z rodakami mieszkającymi na wschodzie oraz uchodźcami z terenu wschodniej Ukrainy, gdzie trwa wojna.

W poprzednich latach dzięki ofiarności mieszkańców całej diecezji Caritas zebrała prawie 30 ton darów, które przekazano: Caritas Spes we Lwowie, Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej obrządku grekokatolickiego, siostrom serafitkom na Białorusi oraz do parafii, w których posługują księża wywodzący się diecezji bielsko-żywieckiej.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 grudnia 2017 08:13

Loty z Krakowa do Lourdes bardzo popularne

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.