Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Biała: Dzień Rodzin Wielodzietnych i Licznych w Hałcnowie

08 stycznia 2018 | 16:47 | rk | Bielsko-Biała Ⓒ Ⓟ

Eucharystia, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, modlitwa rodziców nad dziećmi i modlitwa dzieci nad rodzicami złożyły się na IV Diecezjalny Dzień Rodzin Wielodzietnych i Licznych w bielskiej bazylice w Hałcnowie. Święto, w którym uczestniczyło około 50 rodzin, było okazją do modlitwy m.in. w intencji trwania w miłości i zgodzie małżeńskiej. Mszy św. przewodniczy diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Tomasz Gorczyński.

Podczas modlitwy nad dziećmi rodzice prosili Boga, by „słowem trafiali do serc dzieci, a słowo swoje popierali dobrym przykładem życia”. „Pomóż nam czuwać nad dziećmi i szukać ich dobra” – modlili się. Dzieci z kolei prosiły, by mogły kochać rodziców i okazać im wdzięczność za to, co dla nich robią. „Podaruj im zdrowie i długie życie, pobłogosław ich trud i ochroń ich od wszelkiego zła” – wzywali.

Małżonkowie odnowili także swoje małżeńskie ślubowanie, a podczas modlitwy wiernych modlono się za małżonków, „aby wsparci łaską Chrystusa obecnego wśród nich, trwali w miłości i zgodzie małżeńskiej”.
Po błogosławieństwie końcowym była możliwość podejścia do ołtarza i otrzymania błogosławieństwa indywidualnego dla rodzin.

Agata i Artur Markowscy – liderzy Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych – przygotowali specjalne spotkanie przy stole w Domu Pielgrzyma. Na gości czekało 60 litrów kwaśnicy, domowy chleb prosto z pieca oraz słodkie desery. Na spotkaniu można było wylosować zaproszenia do kina oraz restauracji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.