Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Biała: etap diecezjalny Konkursu Biblijnego

19 kwietnia 2018 | 09:55 | rk | Bielsko-Biała Ⓒ Ⓟ

W trwający w Polsce Tydzień Biblijny wpisał się finał diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W bielskiej kurii finalne testy pisemne pisało 38 uczniów szkół średnich, przygotowanych przez katechetki i katechetów.

Siedem osób z największą liczbą zgromadzonych podczas punktów z testu udzielało odpowiedzi ustnych. Wyłoniona w ten sposób najlepsza trójka – Ewelina Knopek, Anna Englart i Magdalena Wrzeszcz – będzie reprezentować diecezję podczas finału w Niepokalanowie w dniach od 4 do 5 czerwca br.

Zwyciężczynie otrzymały nagrody pieniężne oraz, tak jak pozostała czwórka finalistek, zaproszenie na dwudniowe spotkanie na Jasnej Górze, zestaw publikacji książkowych. Ks. dr Marek Studencki, wikariusz generalny diecezji, życzył uczestnikom finału pogłębienia wiedzy biblijnej, rozkochania się w słowie Bożym i czerpania radości z życia opartego na Ewangelii.

Pierwszy etap biblijnych zmagań odbył się jednocześnie we wszystkich zgłoszonych szkołach 13 marca br. i został przeprowadzony według testu jednolitego dla wszystkich.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.