Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Biała: podano hasło „Korowodu Świętych”

20.10.2017 , rk, Bielsko-Biała, 19-10-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

„Święci – przewodnicy do nieba” – pod takim hasłem w sobotę 28 października ulicami Bielska-Białej po raz 11. przejdzie „Korowód Świętych”. Młodzi ludzie – przebrani za postaci świętych i błogosławionych – przejdą w modlitewnej procesji z pochodniami i świecami oraz śpiewem na ustach.

Dominika Konior, rzecznik Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej – organizatora wydarzenia, wyjaśniła, że tegoroczne hasło „Korowodu Świętych” ma pomóc w tym szczególnym czasie „właściwie ustawić naszą optykę”. „Tradycyjnie chcemy przyjrzeć się życiorysom świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego, by odnaleźć wskazówki, jak żyć lepiej i właściwie wykorzystać dany nam czas” – dodała.

Wyjaśniła także, że „Korowód Świętych” ma charakter nabożeństwa ku czci świętych i błogosławionych „Lokując wydarzenie w okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy promuje się głównie Halloween, KSM chce przypomnieć o ideale świętości i zaproponować uczestnictwo w wydarzeniu dającym pozytywne wzorce” – zaznaczyła.

„Korowód Świętych” po raz pierwszy przeszedł ulicami Bielska Białej w 2007 r. Zgromadzono wtedy 16 relikwii. W ubiegłym roku liczba relikwiarzy przywiezionych do Bielska-Białej wyniosła około stu.

Nabożeństwo ku czci świętych rozpocznie się prezentacją relikwii 28 października o godz. 16.30 w bielskim kościele pw. Trójcy Świętej. Potem uczestnicy spotkania, niektórzy z nich przebrani w stroje konkretnych świętych i błogosławionych, przejdą do katedry św. Mikołaja, gdzie zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia.

Katolickie Stowarzyszanie Młodzieży działa na terenie diecezji bielsko-żywieckiej od 11 lat. Skupia młodzież w wieku od 14 do 30 lat, proponując konkretne działanie wypływające z nauki Kościoła katolickiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.