Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-żywiecka Caritas: „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie!”

rk

opublikowano 01.12.2015 10:36

Policjanci z bielskiej drogówki odwiedzą kościoły w diecezji bielsko-żywieckiej, by przestrzec wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach oraz informować o potrzebie noszenia odblasków. Akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie! – związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze – zainicjowała diecezjalna Caritas.

Prewencyjne działania podejmowane są w ramach wspólnej kampanii Caritas Diecezji bielsko-żywieckiej, Towarzystwa Ubezpieczeniowego Salus oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
Jak zaznaczył dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas, ks. Robert Kasprowski, akcja ma na celu propagowanie noszenia odblasków przez pieszych. „Skierowana jest szczególnie do osób dorosłych i seniorów. Poruszając się w okresie jesienno-zimowym po zmroku, osoby te często nie używają elementów odblaskowych na ubraniach. Pieszy bez odblasków jest dużo gorzej widoczny przez kierowców i często staje się ofiarą potrącenia. Niekiedy do nieszczęścia dochodzi podczas drogi do kościoła” – podkreślił duchowny.

Wyjaśnił, że przypominający o potrzebie noszenia odblasków specjalny plakat, który towarzyszy akcji, nawiązuje do tradycji wspólnego uczestniczenia w nabożeństwach roratnich całych rodzin, często wnuków z dziadkami.
W ośmiu wybranych parafiach diecezji pojawią się policjanci z bielskiej drogówki z pogadankami na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze. Funkcjonariusze zamierzają rozdać ok. 2 tys. odblasków przygotowanych przez Caritas bielsko-żywiecką i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Salus.

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.