Bieńkowice: 8. Festiwal Pozytywnych Wartości
10 maja 2018 | 10:06 | hh | Bieńkowice Ⓒ Ⓟ
„Życzę wam, by młodzieńczy entuzjazm wiary i dobro św. Stanisława Kostki, którego obraliście sobie w tym roku za patrona, stały się doświadczeniem każdego z was i promieniowały na całe otoczenie, w którym żyjecie” – napisał w specjalnym liście bp Andrzej Czaja do uczestników 8. Festiwalu Pozytywnych Wartości, organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach. Hasło tegorocznego festiwalu to życiowa dewiza św. Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich powinienem żyć”.
Opolski biskup podkreślił, że festiwal stanowi rokrocznie ponawianą okazję, by rozwijać różne talenty młodych ludzi, wychowywać i jednocześnie ewangelizować, a w ten sposób „uwrażliwiać młodych na podstawowe wartości, rozbudzać w nich marzenie o pięknym i wartościowym życiu oraz czynieniu świata lepszym i bardziej ludzkim”.
„Wyrażam moją szczerą radość – napisał bp Czaja – że podejmowane są takie inicjatywy jak Festiwal Pozytywnych Wartości, który daje młodemu człowiekowi szansę prawdziwego wzrostu w łasce u Boga i u ludzi oraz w mądrości. Kieruję także swoje uznanie i wdzięczność wszystkim, którzy po raz kolejny nie szczędzili czasu i pasji na organizację tego spotkania i tym, którzy uczestniczą w tym wyjątkowym wydarzeniu” – dodał.
„Bądźcie autentycznymi świadkami Dobrej Nowiny i żyjcie na co dzień pozytywnymi wartościami, które nadają sens naszemu życiu” – zakończył specjalny list adresowany do dyrekcji, organizatorów i młodych uczestników festiwalu.
Celem festiwalu, oprócz przybliżenia dzieciom i młodzieży postaci św. Stanisława Kostki, była prezentacja dorobku artystycznego solistów, zespołów wokalnych, popularyzacja twórczości literackiej i dziennikarskiej młodych ludzi, piosenek mówiących o wyższych wartościach moralnych i duchowych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach, tańca wśród dzieci i młodzieży, publikacji internetowych i dziennikarskich.
Organizatorzy co roku kładą nacisk na szeroką integrację osób niepełnosprawnych w środowisku szkolnym, które same będą współtworzyć poprzez różnorodne warsztaty artystyczno-edukacyjne i występy przygotowane dla pełnosprawnych dzieci i młodzieży.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.