Drukuj Powrót do artykułu

Biskup Ignacy Dec witał nowy rok na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m)

01 stycznia 2018 | 15:26 | xdm | Świdnica Ⓒ Ⓟ

Biskup świdnicki Ignacy Dec, a także licznie zebrani wierni z Dolnego Śląska witali nowy rok 2018 na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m).

„Dziś na progu nowego roku pytamy się – kto będzie naszym przewodnikiem? Dla nas, wierzących, odpowiedź jest prosta – naszym przewodnikiem będzie nadal Pan Jezus – sprawdzony przewodnik ludzkiej rodziny” – mówił biskup świdnicki Ignacy Dec podczas Mszy św. w kaplicy pw. Matki Bożej Słuchającej, św. Stanisława – biskupa i męczennika oraz św. Jana Gwalberta – patrona leśników na szczycie Wielkiej Sowy w noc sylwestrową.

W homilii bp Dec podsumowując rok 2017 zauważył, że odchodzący rok był w Kościele rokiem 100-lecia objawień w Fatimie. „Matka Boża z Fatimy jest oknem miłosierdzia dla Europy i świata oraz wezwaniem do przyjęcia i wyznania wiary, gdyż wiara jest podstawą całego życia duchowego” – mówił bp Dec, dodając ze smutkiem, że w odchodzącym roku nadal trwało prześladowanie chrześcijan, głównie za sprawą islamskich terrorystów: „Miały miejsce brutalne egzekucje i wyrachowane męczeństwa chrześcijan, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu północnej Afryki”.

Na zakończenie biskup świdnicki złożył wszystkim życzenia noworoczne, aby 2018 rok upływa w zdrowiu, pokoju i łaskawości Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.