Drukuj Powrót do artykułu

Biskupi Brazylii apelują o umiar podczas karnawału 

13 lutego 2018 | 12:19 | Brasilia / mz (KAI/CNBB) / mip Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay.com

Brazylijscy biskupi apelują o umiar podczas karnawału, który trwa w tym kraju przez cztery dni do Środy Popielcowej. W opublikowanym na stronie internetowej miejscowego Episkopatu (CNBB) artykule hierarchowie wezwali do odrzucenia skrajności w ocenie tego wydarzenia.

– Podczas karnawału chrześcijanin powinien unikać dwóch postaw: pomijania osób, akceptujących wszystko w imię radości chwili lub demonizowania tych, którzy dostrzegają jedynie królujący grzech. Rozeznanie zakłada zrozumienie, że radość, współistnienie, muzyka i taniec są przejawami kulturowymi, które są ważne we wszystkich narodach – uważa biskup pomocniczy archidiecezji Porto Alegre Leomar Brustolin.

Biskupi Brazylii wezwali uczestników karnawałowych pochodów do poszanowania symboli religijnych drogich katolikom, takich jak krzyż i eucharystia. Przypomnieli, że o złym ich wykorzystaniu przestrzegali już w liście opublikowanym w październiku ub.r.

Czytaj także: Karnawał alternatywny 

Hierarchia brazylijskiego Kościoła zaapelowała też o troskę o życie przejawiającą się w unikaniu przesadnej prędkości podczas kierowania pojazdami w okresie karnawału. Biskupi przypomnieli, że w ub.r. podczas karnawału w Brazylii miało miejsce blisko 1700 wypadków, w których śmierć poniosło 140 osób.

Wersja do druku

Przeczytaj także

12 lutego 2018 18:29

Pjongczang: olimpijczycy na Mszy św. 

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.