Drukuj Powrót do artykułu

Biskupice: pożar w nieużytkowanym kościele

06.06.2018 , apis, Biskupice Ⓒ ℗

Dzisiaj wczesnym rankiem we wnętrzu nieużytkowanego drewnianego kościoła w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Biskupicach koło Opatowa wybuchł pożar. Ogień gasiło 7 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej akacji gaśniczej pożar udało się opanować szybko i straty nie są duże.

Jak poinformował KAI st. kpt. Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy PSP w Opatowie, zgłoszenie o pożarze świątyni strażacy odebrali około godz. 4.50. Na miejsce pojechały 4 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Opatowa i 3 zastępy OSP.

– Na szczęście ogień zauważony został jak tylko się pojawił. Dzięki temu strażacy mogli szybko dojechać na miejsce i ugasić pożar we wczesnym stadium. Uszkodzona została jedna ściana i strop. Straty nie są duże. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej lub awaria urządzenia grzewczego, które stało w kościele – poinformował komendant.

Drewniany, nieużytkowany kościół należy do parafii Biskupice, która powstała w 1954 roku. Wybudowany został przez parafian, jako zwykły duży dom mieszkalny, bo na taki obiekt otrzymali pozwolenie od ówczesnych władz. Ostatnia jego restauracja odbyła w 1986 r. W czerwcu 2013 r. zakończona została budowa nowej świątyni.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.