Drukuj Powrót do artykułu

Bliżej Parafian – nowe drogi komunikacji

30 marca 2018 | 21:46 | mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

Budowanie trwałych relacji z wiernymi to trudne zadanie w dzisiejszych zabieganych czasach. W świecie ciągłej pogoni za lepszym jutrem, lepszą pracą, lepszą pensją, samochodem, życie wspólnoty chrześcijańskiej schodzi czasami, niestety, na dalszy plan. Aby codzienne docierać do ludzi z Ewangelią i przykazaniami wiary, należy wykorzystywać nowe technologie do komunikacji z osobami młodymi i całą wspólnota parafialną.

Odpowiedzią na wyzwania dzisiejszych sposobów komunikowania się (Internet, smartphone’y, aplikacje) jest mobilna aplikacja Twoja Parafia, stworzona przez młodych programistów firmy Sirocco Mobile. Aplikacja Twoja Parafia umożliwia  szybki i prosty kontakt pomiędzy wspólnotą a jej duszpasterzami.

„Współczesny świat komunikowania się wymusza, aby każda instytucja posiadała swoja platformę mobilną on-line. Przyśpiesza to komunikację i skuteczne załatwianie bieżących spraw. Zastanowiliśmy się, wiec dlaczego wyjątkiem miałyby być wspólnoty parafialne” – mówi Prezes Sirocco Mobile, Ludwik Żółtowski.

„Po kilku konsultacjach z przedstawicielami warszawskich parafii stworzyliśmy aplikację mobilną Twoja Parafia, dzięki której każdy zainteresowany parafianin będzie mógł szybko zdobyć interesujące go informacje z życia swojej wspólnoty”  – dodaje.

Aplikacja mobilna Twoja parafia dostosowuje się do danej parafii, w której ma funkcjonować, ponieważ to parafianie z konkretnej grupy zasilają aplikację informacjami z życia swojej wspólnoty. Jej treści są edytowane i swobodnie dodawane lub usuwane przez osobę duchowną. Można w niej umieszczać nie tylko daty mszy, sakramentów czy listę wymaganych dokumentów, ale także ogłoszenia parafialne, bieżące Ewangelię czy zbieranie datków na wsparcie np. ubogich rodzin przez tylko „jedno klikniecie” w aplikacji – wysłanie SMS’a Charytatywnego.

Aplikacja Twoja Parafia umożliwia dotarcie do większej grupy członków danej wspólnoty parafialnej. Jest narzędziem do rozwijania aktywnej komunikacji dla każdego księdza proboszcza. Z rozwiązania korzysta już m. in. prężnie rozwijająca się Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie oraz Parafia Najświętszej Maryi Panny – Królowej Pokoju w miejscowości Baniocha koło Piaseczna.

Aplikację Twoja Parafia można pobrać z Google Play i iTunes.

Wersja do druku

Przeczytaj także

30 marca 2018 10:32

Papież zachęcił księży do troski o bliskość apostolską

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.