Drukuj Powrót do artykułu

Adoracja Najświętszego Sakramentu 212 m. pod ziemią

07.05.2017 , Bochnia / abd / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. Bocheńskie Biuro Medialne ŚDM

Adoracja w kaplicy Kopalni Soli Bochnia znajdującej się na głębokości 212 m. pod ziemią – to inicjatywa bocheńskiej wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście, powstałej po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. W piątkowym spotkaniu wzięło udział 400 osób.

W spotkaniu modlitewnym zorganizowanym w piątek popołudniu w kaplicy bocheńskiej kopalni soli, na głębokości 212 m. pod ziemią wzięło udział 400 osób. Organizatorami byli młodzi ludzie ze wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście, powstałej w Bochni po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. Po adoracji i modlitwie uwielbienia z uczestnikami spotkał się reżyser Lech Dokowicz, który dzielił się swoim świadectwem nawrócenia i wiary. Uczestnicy modlitwy otrzymali bryłkę soli i pamiątkowy gadżet od wspólnoty.

Grupa modlitewna Chrystus w Solnym Mieście powstała z inspiracji działalnością wspólnoty Chrystus w Starym Mieście, która prowadzi adoracje i ewangelizację w krakowskiej Bazylice Mariackiej.

Czytaj także: Matura z religii europejskim standardem

– Bardzo spodobała nam się ich działalność. Jeździliśmy do nich na adoracje i postanowiliśmy zrobić podobne spotkania u nas. Pomagają nam koledzy z Krakowa: m.in. napisali dla nas rozważania na wczorajsze nabożeństwo, deklarują pomoc przy kolejnych spotkaniach – wyjaśnia w rozmowie z KAI Magdalena Cerazy ze wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście, zawiązanej w bocheńskiej parafii św. Mikołaja po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży.

Kolejne spotkanie wspólnoty odbędzie się 9 czerwca w bocheńskiej bazylice św. Mikołaja. Członkowie wspólnoty zapowiadają, że chcą zaprosić do współpracy uczniów szkół i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Bocheńska parafia św. Mikołaja należała do najbardziej zaangażowanych w przygotowania do ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Podczas tygodnia Wydarzeń Centralnych na terenie parafii zamieszkało 3,5 tys. pielgrzymów z Hiszpanii.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.