Drukuj Powrót do artykułu

Bóg zagubiony. Wiara w objęciach niewiary

01.05.2017 , Reklama, ms / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Materiał prasowy

W tej zaskakująco osobistej książce dwaj wybitni pisarze chrześcijańscy opowiadają o własnym mocowaniu się z Bogiem i mierzeniu się ze współczesnymi obliczami ateizmu. Przede wszystkim jednak stawiają proste pytanie – czy my, wierzący i niewierzący, rzeczywiście wiemy, co to znaczy wierzyć? Czy nadmiernie pewna swego wiara nie jest w gruncie rzeczy podobna do niewiary, która zamyka się na poszukiwanie Boga? Czy ateizm, jeśli jest żarliwym pytaniem o wiarę, nie jest jej wyznaniem?

Są chrześcijańscy poganie, ale bywają też pogańscy chrześcijanie. Dialog Anselma Grüna z Tomášem Halíkiem jest znakomitym, płynącym z doświadczenia rozwinięciem tej tezy, prowadzącym nas w głąb tajemnicy wiary.

„Jeśli ktoś zaczyna wierzyć, nie oznacza to, że wspiera się na filarach pewników, lecz że wchodzi w chmurę tajemnicy i podejmuje wyzwanie: zanurz się jeszcze głębiej!” – cytat z książki.
Anselm Grün (ur. 1945) – znany niemiecki benedyktyn, doktor teologii, duszpasterz, doradca i opiekun duchowy. Autor licznych książek poświęconych życiu duchowemu. Jego prace zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków.

Tomáš Halík (ur. 1948), czeski ksiądz katolicki, psychoterapeuta, profesor socjologii na Uniwersytecie Karola w Pradze i rektor praskiego kościoła Najświętszego Zbawiciela. Laureat Nagrody Templetona w 2014 r. W Wydawnictwie WAM ukazały się m.in. „Cierpliwość wobec Boga”, „Zacheuszu! 44 kazania o sensie życia”.

Kup książkę Wydawnictwa WAM

Wersja do druku

Przeczytaj także

27 kwietnia 2017 07:34

Rok jubileuszy maryjnych w polskim Kościele

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.