Drukuj Powrót do artykułu

Bojanów: łańcuszek pomocy „zbieramy na lek dla Adasia”

14 kwietnia 2018 | 08:43 | apis | Bojanów Ⓒ Ⓟ

Akcję charytatywną – łańcuszek pomocy „zbieramy na lek dla Adasia” – rozpoczęły Szkolne Koła Caritas Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie liderów i wolontariuszy w sprawie pomocy dla czteroletniego Adasia, który choruje na „Zespół Leja” odbyło się 13 kwietnia w ośrodku Caritas w Bojanowie.

Na spotkaniu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Adaptacyjnym, które poprowadził ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas, zaplanowane zostały działania na rzecz pomocy dla czteroletniego Adasia, z terenu diecezji sandomierskiej, który choruje na nieuleczalną chorobę.

Wolontariusze i liderzy Szkolnych Kół Caritas koordynatorzy podjęli wspólnie inicjatywy przeprowadzenia lokalnych i szkolnych akcji, aby zebrać środki finansowe na lek dla Adasia. Ponadto zaplanowano organizację pikników i koncertu charytatywnego oraz rozpropagowania akcji charytatywnej w swoich środowiskach.

– Jedno ze szkolnych kół już podjęło decyzję przekazania zebranej w Jałmużny Wielkopostnej na lek dla małego Adasia. Dodam, że jedna dawka leku dla dziecka, to koszt 500 zł. Ponadto, chłopiec, aby funkcjonować potrzebuje specjalistycznego wózka oraz agregatu prądotwórczego, który w razie barku prądu zasiliłby respirator, do którego musi być podłączony – poinformował ks. Bogusław Pitucha.

Zaplanowane zostało ogólnodiecezjalne spotkanie wolontariuszy ze szkolnych kół w Sandomierzu, które połączone będzie ze wspólną integracją, modlitwą, zabawą i wymianą doświadczeń. Takie spotkania wpisane zostaną w coroczny plan działań.

Jak podkreślał dyrektor sandomierskiej Caritas, każdy może się włączyć w rozpoczętą w ramach Tygodnia Miłosierdzia akcję pomocy dla Adasia.

– Łańcuszek pomocy „zbieramy na lek dla Adasia”, to nasze wspólne dzieło. Akcja jest połączeniem wielu ogniw i każdy ze swoją pomocą może do nas dołączyć. Jest to naprawdę bardzo piękny i szczytny cel pomocy dla małego chłopca, który całkiem niedawno zachorował na tę ciężką chorobę. Poprzez naszą wsparcie on i jego rodzina nie pozostanie sama – dodał ks. Pitucha.

Podczas obrad, które zorganizowano w ramach trwającego 74. Tygodnia Miłosierdzia, podsumowano dotychczasową działalność szkolnych wolontariuszy oraz zaplanowano spotkania formacyjne i akcje charytatywne, które podejmować będą w najbliższym czasie.

Na spotkaniu byli obecni liderzy Szkolnych Kół Caritas ze: Szkoły Katolickiej w Stalowej Woli, Zespołu Szkół im. Staszica w Tarnobrzegu, Państwowej Szkoły Podstawowej w Rudniku nad Sanem, Przędzelu, Kopkach i Łętowni oraz z Gimnazjum w Rudniku nad Sanem.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.