Bożonarodzeniowe szopki z klocków LEGO
28 grudnia 2020 | 13:00 | jg | Kraków Ⓒ Ⓟ
Ponad 50 szopek Bożonarodzeniowych z klocków LEGO przygotowali wierni z sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie. Prace można oglądać na profilu społecznościowym parafii.
Wikary ks. Paweł Filipiak podkreśla ogromne zainteresowanie przygotowaniem szopek ze znanych na całym świecie klocków LEGO. – W konkursie bożonarodzeniowych szopek głównym budulcem były znane i lubiane przez najmłodszych klocki LEGO. Tych wśród dziecięcych zabawek nie brakuje – co widać w kreatywnych efektach ich pracy – mówi KAI ks. Paweł Flipiak. Łącznie parafianie przygotowali 56 szopek z klocków LEGO. Regulamin konkursu pozwalał na użycie dodatkowych elementów, np. sianka.
Bartoszowi Leśniakowi z krakowskiej parafii na Nowym Bieżanowie budowa szopki zajęła dwie godziny. – Trzeba było precyzyjnie dopasować każdy klocek we właściwe miejsce, aby konstrukcja była trwała. Do budowy szopki wykorzystałem 120 klocków LEGO. Oczywiście nie zabrakło pastuszków, Maryi, Józefa, oraz malutkiego ludzika jako Jezuska – opowiada Bartosz Leśniak, 9-latek.
Wszystkie prace można zobaczyć na profilu parafii na portalu społecznościowym Facebook.
Parafianie z Nowego Bieżanowa zaangażowali się również w tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych. – Trwając w radosnym okresie Bożego Narodzenia, zachęcamy do przyjęcia Kolędników Misyjnych, którzy w czasie pandemii nie mogą wyruszyć w tradycyjny sposób do naszych domów, głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela świata – podkreśla s. Ewelina Kotwica, posługująca w sanktuarium na Nowym Bieżanowie.
Dzieci z parafii Najświętszej Rodziny wspólnie z rodzicami, siostrami michalitkami przygotowali krótki materiał filmowy przybliżający ideę Kolędy Misyjnej. – W tym roku w sposób szczególny pamiętamy w modlitwie i wspieramy dzieci z Kenii i Tanzanii – dodaje s. Ewelina.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.