Bp Artur Miziński: odrzucanie Krzyża, to odrzucanie Chrystusa!
08 sierpnia 2012 | 19:35 | apis Ⓒ Ⓟ
Odrzucić Krzyż, to odrzucić Chrystusa! Odrzucamy Chrystusa w ustawach o aborcji, eutanazji, in vitro – mówił biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Artur Miziński 8 sierpnia do uczestników 34. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę podczas Eucharystii na Świętym Krzyżu.
W homilii bp Miziński zwracając uwagę na współczesne ataki na Krzyż Chrystusowy, jednocześnie apelował, aby Krzyż był naszą chlubą. – Dlaczego po wielu latach Krzyż jest znakiem hańby? Dlaczego tyle protestów, kłótni związku z Krzyżem? Dlaczego ten znak miłości zabiera się ze szkół, nie pozwala się nosić na piersi? Co robi z Krzyżem nasza wolna Ojczyzna? – pytał kaznodzieja.
– Święty Krzyż to szczególny przystanek na drodze lubelskiej pielgrzymki. "Tu stajemy wobec tajemnicy Drzewa Krzyża Świętego. Ta Relikwia to dla nas źródło życia, znak naszego zbawienia, znak naszego nowego narodzenia. Ofiara Krzyża objawia nam, kim jest Bóg, kim człowiek, kim Bóg dla człowieka. Dla nas Krzyż ma być chlubą – apelował biskup. Na zakończenie bp Miziński podziękował pielgrzymom za świadectwo wiary i trwania przy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i a to. że co roku jest ich coraz więcej.
Odwołując się do słów bł. Jana Pawła II, zachęcał, by nie wstydzić się Krzyża. – Starajcie się Go podejmować, brońcie Go, niech Wam przypomina o waszych korzeniach, o miłości Boga do człowieka – apelował.
Podczas Eucharystii biskup udzielił sakramentu Chrztu świętego Małgorzacie Marii, której rodzice trzy lata temu na Świętym Krzyżu zawarli sakramentalny związek małżeński.
Na zakończenie Mszy św. bp Miziński pobłogosławił zebranych Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i pielgrzymi oddali im cześć przez ucałowanie.
Superior ojciec Zygfryd Wiecha OMI w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej witając pątników podkreślił, że Święty Krzyż jest szczególnym miejscem ziemi świętokrzyskiej. – Tutaj ojcowie benedyktyni przed wiekami rozpoczęli dzieło ewangelizacji naszej Ojczyzny, z tego miejsca od wieków rozbrzmiewa chwała Boga, który nieustannie ukazuje swą moc spływającą z Czcigodnej Relikwii, w którą się wpatrujemy i którą z wiarą czcimy. Cieszę się, że tutaj u stóp Krzyża pragniecie zawierzać Bogu swoje życie, swoje sprawy, swoją codzienność. Dziękujemy za świadectwo Waszej wiary za to, że i nas zabierzecie w swoich sercach do Matki, na Jasną Górę – mówił superior świętokrzyskich oblatów.
Święty Krzyż dla lubelskich pątników zdążających do Częstochowy leży w połowie drogi pielgrzymowania. Przed rozpoczęciem Eucharystii, pielgrzymi adorowali Relikwie Drzewa Krzyża Świętego.
Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Od X w. do kasacji opactwa w 1819 r. gospodarzami sanktuarium byli benedyktyni, obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.