Drukuj Powrót do artykułu

Bp Balcerek: celnikom należy się nasz szacunek

12 września 2018 | 14:33 | ms | Poznań Ⓒ Ⓟ

Z szacunkiem myślimy o waszej służbie. Podejmujecie pracę dla dobra całego państwa, za to wyrażam wam wielką wdzięczność – mówił z okazji święta Krajowej Administracji Skarbowej bp Grzegorz Balcerek. W uroczystości w katedrze poznańskiej i na placu katedralnym wzięli udział pracownicy Izby Administracji Skarbowej z całej Wielkopolski.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zauważył w homilii, że dziś celnicy – w przeciwieństwie do czasów biblijnych – nie są kojarzeni z ludźmi niesprawiedliwymi.

„Z sympatią patrzymy na was. I to jest nie tylko moje odczucie, ale taki jest pogląd ogółu naszego społeczeństwa. To cieszy” – mówił bp Balcerek.

Poznański biskup pomocniczy przypomniał, że w tym roku obchodzimy 1050. rocznicę pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.

„Wiem, że wielu z was szczerze prosi Pana Boga o błogosławieństwo dla waszej trudnej służby. Trzeba modlić się nie tylko indywidualnie, osobiście, ale także wspólnie, także, jako wspólnota zawodowa” – zauważył bp Balcerek.

Nawiązując do obrazu Caravaggia przedstawiającego św. Mateusza, patrona celników, bp Balcerek zachęcał pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, by zafascynowali się wewnętrznie Chrystusem.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.