Drukuj Powrót do artykułu

Bp Balcerek: dziękujemy głosicielom Ewangelii życia i miłości

13.01.2018 , ms, Poznań, 13-01-2018 Ⓒ ℗

Wdzięczność i podziękowania wobec ludzi zaangażowanych w głoszenie Ewangelii życia i miłości wyraził w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. Poznański biskup pomocniczy uczestniczył w spotkaniu z osobami zaangażowanymi w formację młodych ludzi przygotowujących się do małżeństwa.

„Zapewne z roku na rok więcej wysiłku i zaangażowania wymaga przekazywanie prawdy o miłości ludzkiej, powołanej do stawania się znakiem Bożej miłości. Wiele czynników społecznych i kulturowych wpływa na to, że współczesne postrzeganie małżeństwa i miłości odbiega od Bożej woli powierzonej Kościołowi i przez was przekazywanej. Tym bardziej chcę dziękować za ów wysiłek, który niestrudzenie w dzieło to wkładacie” – mówił w poznańskim kościele pw. św. Rocha bp Balcerek.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej prosił osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin, by „nigdy nie rezygnowały z podjętej misji i umacniały się w tym dziele przez formację, modlitwę i trwanie we wspólnocie”.

Wśród wielu aktywności duszpasterstwa rodzin bp Balcerek wymienił katechezy, poradnie rodzinne, Studium Rodziny, spotkania formacyjne, pomoc w działaniach duszpasterskich w parafiach i dekanatach. Szczególnie podkreślił dobro płynące z zaangażowania w dzieło hospicjum perinatalnego.

„Dzieło to wraz z wszelkimi towarzyszącymi mu inicjatywami niezwykle mocno wpisuje się w aktualne niepokoje narastające wokół tematu obrony życia. To praktyczna, konkretna pomoc udzielana rodzicom dotkniętym strachem i cierpieniem wynikającym z choroby ich poczętego dziecka, towarzyszenie w chwilach, gdy samotność może okazywać się zabójcza, ludzka solidarność, która staje się znakiem Bożej obecności i niejako sakramentem miłości bliźniego” – zauważył bp Balcerek.

Jak powiedział KAI ks. Paweł Pacholak, przewodniczący referatu duszpasterstwa małżeństw i rodzin Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, w archidiecezji poznańskiej około 200 osób jest stale zaangażowanych w działania duszpasterskie na rzecz przygotowania do życia w małżeństwie. Wśród nich jest m.in. dr Jacek Pulikowski, autor wielu publikacji z dziedziny duszpasterstwa rodzin, który w 2015 r. jako świecki audytor brał udział w rzymskim synodzie o rodzinie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.