Bp Balcerek: Proszę o modlitwę za młodych na Przystanku Woodstock
06 sierpnia 2011 | 21:55 | bt Ⓒ Ⓟ
Do szczególnej modlitwy za młodzież przebywającą w tych dniach na Przystanku Woodstock wezwał bp Grzegorz Balcerek podczas obchodzonych 6 sierpnia w Poznaniu uroczystości ku czci Przemienienia Pańskiego.
Odpust Przemienienia Pańskiego w kościele pod tym wezwaniem znajdującym się przy ul. Długiej w Poznaniu obchodzony jest od przeszło 400 lat. Zwieńczeniem tegorocznych uroczystości, które rozpoczęły się dziewięć dni temu Nowenną do Cudownego Jezusa Przemieniającego, była Msza odpustowa, której przewodniczył poznański biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek.
Celebrans w wygłoszonej homilii przypomniał o „szczególnym darze dla Kościoła”, jaki pozostawił beatyfikowany w tym roku Jan Paweł II rozszerzając Tajemnice Różańca Świętego o Tajemnice Światła. Wskazał też, że pośród nich jest właśnie wspominana dziś uroczyście „tajemnica objawienia chwały Chrystusa w Przemienieniu na Górze Tabor”.
„Wszystkim wam, którzy tęsknicie za Chrystusem Przemienionym, którzy tęsknicie za niebem, tę dziesiątkę Różańca Świętego szczególnie polecam. Niech pomaga wam w trudach i umacnia w wytrwałości na drodze do pełnego zjednoczenia się ze Światłością Boga w niebie” – podkreślił bp Balcerek.
Poznański biskup pomocniczy wezwał też czcicieli Przemienienia Pańskiego do szczególnej modlitwy za młodych, którzy obecnie spędzają czas na Przystanku Woodstock i tych „którzy włączyli się tam w dzieło ewangelizacji w ramach Przystanku Jezus”.
Jednocześnie wezwał do modlitwy za młodzież wybierającą się na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży do Madrytu oraz, z racji przeżywanego w Polsce miesiąca trzeźwości, za wszystkich, którzy zmagają się z nałogiem alkoholizmu.
Świątynia Przemienienia Pańskiego, dziś będąca sanktuarium, została wybudowana w 1603 r. staraniem ks. Kościeleckiego, kanonika kapituły poznańskiej, jako wotum wdzięczności Panu Jezusowi za cudowne uzdrowienie. Do prezbiterium sprowadził on znajdująca się w podziemiach rzymskiej Bazyliki św. Piotra statuę Zbawiciela, znajdującą się tu do dziś, wypełniając tym samym ślub złożony Bogu podczas choroby.
Obok kościoła wznosi się obecnie Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i dom Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo – sióstr szarytek sprowadzonych do Poznania w 1822 r. Wielu chorych z tego szpitala, jak przekonują siostry, modli się przed cudowną figurą Jezusa Przemieniającego, otrzymując dla siebie i bliskich łaskę zdrowia, nawrócenia czy uwolnienia z nałogów.
Dom na ul. Długiej w Poznaniu, przy którym znajduje się szpital i sanktuarium, to jeden z dwunastu domów zakonnych prowadzonych przez siostry szarytki na terenie archidiecezji poznańskiej. W samym Poznaniu prowadzą one dom dziecka i dwie jego filie oraz dwa domy opieki społecznej. Odwiedzają również chorych w ich domach, a także pracują jako pielęgniarki w Szpitalu Dziecięcym na ul. Krysiewicza oraz w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego na ul. Długiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.