Bp Balcerek: ubóstwo Chrystusa przypomina, że Kościół ma stawać się domem ubogich
15 grudnia 2013 | 19:18 | msz Ⓒ Ⓟ
„Ubóstwo Chrystusa przypomina, że Kościół jako wspólnota i dom ma stawać się domem ubogich” – mówił bp Grzegorz Balcerek. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej tradycyjnie w trzecią niedzielę Adwentu odprawił Mszę św. dla chorych i niepełnosprawnych w poznańskim kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej.
We Mszy św. koncelebrowanej o umocnienie duchowych sił w przeżywaniu cierpienia modlili się wraz z bp. Balcerkiem archidiecezjalny duszpasterz chorych ks. Tomasz Ren i archidiecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych ks. Krzysztof Ratajczak.
W homilii biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zwrócił uwagę, że trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do radości, ale „innej niż ziemska”. Zwracając się do licznie zgromadzonych chorych i niepełnosprawnych, podkreślił, że „można bardzo cierpieć, a jednocześnie w duchu być radosnym, można być przybitym do krzyża, czyli łóżka czy wózka inwalidzkiego, ale mieć autentyczny uśmiech na twarzy”.
Bp Balcerek zaznaczył, że dziś rozważamy to, co stało się tuż przed narodzeniem Pańskim, „chociaż tamten, historyczny adwent już się zakończył”. Chrystus przychodzi jednak do nas i czeka na nas w ubogich dzieciach, zagubionych młodych ludziach, w matkach samotnie wychowujących dzieci, ludziach samotnych, starszych, chorych i niepełnosprawnych”.
Kaznodzieja zachęcił do życia tajemnicą Bożego Narodzenia, duchem miłości i braterstwa przez cały rok.
Po Eucharystii odbyło się spotkanie przedświąteczne w domu parafialnym. Na zakończenie kolędowania każdy otrzymał upominek od Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W przygotowanie spotkania dla chorych i niepełnosprawnych włączyli się klerycy seminarium diecezjalnego i seminarium księży chrystusowców, a także Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.