Drukuj Powrót do artykułu

Bp Bryl: Chrystus Król chce, abyśmy żyli Jego słowem i miłością do ludzi

26.11.2017 , msz, Swarzędz, 26-11-2017 Ⓒ ℗

Chrystus Król chce, abyśmy nie tylko wyznawali Go jako Króla, ale żyli Jego słowem, aby nasze życie było przeniknięte miłością, która potrafi dostrzec w każdy człowieku jego wielkość i godność – powiedział bp Damian Bryl w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu.

Bp pomocniczy archidiecezji poznańskiej podczas Eucharystii wprowadził do świątyni relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego, patrona roku 2017, ustanowionego z inicjatywy KEP. W homilii kaznodzieja podkreślił, że św. Brat Albert wyznawał wiarę, że Jezus jest Królem i konsekwentnie żył Jego słowem. – Słowo Chrystusa uczynił swoim życiem. Niech jego przykład pobudza nasze serca, byśmy służyli innym na tyle, na ile potrafimy – zachęcał biskup.

Bp Bryl zwrócił uwagę na wymiary tajemnicy królowania Jezusa. – Kościół wyznaje dziś tę prawdę, że Jezus jest Panem i Królem i że do Niego należy wszystko, co dzieje się na tym świecie – podkreślił kaznodzieja.

– Jezus jest jak dobry pasterz, któremu zależy na każdej owcy, bo każda jest jedyna i niepowtarzalna – powiedział bp Bryl. – Nie możemy się bać takiego Króla, możemy przed Nim otworzyć nasze serca i Mu zawierzyć – dodał.

Duchowny zaznaczył, że Chrystus Król zaprasza nas do posłuszeństwa, które nie wynika z lęku, ale z zaufania, że Bóg chce dla mnie jak najlepiej. – Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że kiedyś każdy z nas stanie twarzą w twarz z Chrystusem Królem i będzie musiał zdać sprawę ze swojego życia – mówił bp Bryl.

Eucharystię zakończyło ponowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.