Drukuj Powrót do artykułu

Bp Buzun: jesteśmy postawieni, aby swoją pracą służyć ludziom

08.01.2018 , ek, Kalisz, 08-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

– Jesteśmy postawieni, aby swoją pracą służyć ludziom. Przewodnikiem na tej drodze niech będzie dla nas św. Józef – mówił bp Łukasz Buzun podczas spotkania noworocznego samorządowców i przyjaciół powiatu kaliskiego.

Starosta kaliski Krzysztof Nosal podsumował miniony rok oraz przedstawił plany i zamierzenia na rok 2018. Nawiązał do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaznaczył, że papież Franciszek ustanowił kaliską bazylikę Narodowym Sanktuarium św. Józefa i ogłosił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. Przypomniał również słowa bp. Napierały, który powtarzał, że jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko inne jest na właściwym miejscu.

Z kolei bp Buzun nawiązując do obchodzonego w tym roku Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego przypomniał, na cłąym świecie Kalisz kojarzy się z postacią św. Józefa. Zachęcał samorządowców, aby przy podejmowaniu decyzji czerpali wzór z tego świętego.

– Św. Józef jest dla nas ogromnym patronem i wskazówką w różnych trudnych sprawach. Jesteśmy postawieni, aby swoją pracą służyć ludziom. Zawsze musimy mieć na uwadze dobro konkretnej osoby. Św. Józef był człowiekiem, który modlił się, rozważał trudne sprawy i czekał na Boże potwierdzenie. My także musimy dbać o swoją kondycję duchową, bo Kościół ma zdolność odradzania człowieka poprzez sakramenty święte – powiedział hierarcha.

Życzył zebranym cnót społecznych polegających na dobrej komunikacji i współpracy między poszczególnymi samorządami. – Życzę błogosławieństwa Bożego i radości z posługi społecznej, pomimo różnych trudności – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Spotkaniu towarzyszył koncert kolęd wokalistki kaliskiego Studia Wokalnego Piano Song Eweliny Łuszczek z zespołem muzycznym. Wystąpili także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu.

W spotkaniu noworocznym zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Kaliszu uczestniczyli: parlamentarzyści, duchowieństwo, przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, delegacje z instytucji współpracujących z powiatem kaliskim.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.