Bp Buzun: w chwilach cierpienia patrzmy na krzyż Chrystusa
11 lutego 2020 | 16:38 | ek | Kalisz Ⓒ Ⓟ
– W chwilach cierpienia i słabości wpatrujmy się w krzyż Chrystusa – mówił bp Łukasz Buzun do chorych, niepełnosprawnych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego. Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej przewodniczył Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Zgromadzonych powitał kustosz sanktuarium ks. prał. Jacek Plota, który nawiązał do orędzia Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego. Zaznaczył, że papież zachęca, aby Kościół stał się „gospodą” Dobrego Samarytanina, którym jest Chrystus, czyli domem, gdzie można znaleźć Jego łaskę wyrażającą się w gościnności, akceptacji i podniesieniu na duchu.
W homilii bp Buzun podkreślał, że osobom przeżywającym przygnębienie z powodu swojej sytuacji słabości i bólu Jezus oferuje miłosierdzie, czyli samego siebie jako odnawiającą moc. – Jezus patrzy na poranione człowieczeństwo. On ma oczy, które widzą i zauważają, gdyż patrzą głęboko, nie rozglądają się obojętnie, lecz zatrzymują się i akceptują całego człowieka, z jego stanem zdrowia, nie odrzucając nikogo, zapraszając każdego do wejścia w Jego życie – zaznaczył duchowny.
Bp Buzun zawierzył chorych opiece Matce Najświętszej i św. Józefowi. – Prosimy św. Józefa, aby przybliżał nas do tajemnicy krzyża, w której jest nasze uzdrowienie – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.
W czasie Mszy św. biskup Łukasz Buzun i kapłani udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych.
Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa biskup zawierzył patronowi chorych, starszych, niepełnosprawnych, ich opiekunów i pracowników służby zdrowia.
Po Mszy św. ks. prał. Jacek Plota zaprosił wszystkich na poczęstunek przygotowany przez Caritas Diecezji Kaliskiej.
Organizatorem diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego była Caritas Diecezji Kaliskiej oraz Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.