Drukuj Powrót do artykułu

Bp Czaja laureatem nagrody „Diamentowa Spinka”

13 kwietnia 2018 | 10:32 | hh | Opole Ⓒ Ⓟ

Bp Andrzej Czaja 12 kwietnia został laureatem nagrody „Diamentowa Spinka”. Statuetka przyznawana jest przez Nową Trybunę Opolską raz w roku dla wybitnej osobistości Opolszczyzny.

Od 1997 roku Nowa Trybuna Opolska przyznaje co roku nagrody „Złote Spinki” ludziom wybitnym, którzy przyczyniają się do rozwoju Opolszczyzny. Nagroda ta powstała po powodzi tysiąclecia w 1997 roku i w zamierzeniu jej inicjatorów ma być znakiem tego, co łączy. Statuetki trafiają do biznesmenów, społeczników, samorządowców i ludzi kultury.

Od swoich czytelników NTO zbiera zgłoszenia kandydatów do tej nagrody. Spośród nich wybrani zostają trzej nominowani do każdej kategorii, a kapituła, w skład której weszli m.in. laureaci poprzednich edycji, wskazuje zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz zdobywców wyróżnień.

Diamentowa spinka przyznawana jest osobowości, która wymyka się wszystkim kategoriom. Jej laureatem jest również m.in. abp Alfons Nossol.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.