Bp Dajczak na vlogu o odpoczynku wakacyjnym: bez spotkania ze sobą i Bogiem coś się wymyka
07 lipca 2015 | 14:16 | lk Ⓒ Ⓟ
Bez chwil sam na sam ze sobą, bez zadumy, bez spotkania ze sobą i z Bogiem – coś się wymyka. Życzę wam w wakacje takich chwil ze sobą, wspaniałych i odradzających wewnętrznie – mówi bp Edward Dajczak na swoim "videoblogu bez piuski". Biskup koszalińsko-kołobrzeski radzi na nim, jak odpoczywać podczas wakacji.
"Tempo naszego życia, tysiące spraw, kółek, zainteresowań, szkoleń – wiemy to wszyscy począwszy już od szkoły – poprzez pracę, poprzez każdą sytuację człowieka – przenosi się powoli również na cały sposób odpoczywania: często w hałasie, ciągle w rozgardiaszu, ciągle gdzieś przed siebie" – przypomina bp Dajczak.
Jego zdaniem, warto w tym kontekście postawić sobie pytanie o formę odpoczynku. – Wydaje się, że bez uczciwej troski o siebie, bez chwil sam na sam ze sobą, bez wejścia w głąb, bez zadumy, bez spotkania ze sobą i z Bogiem – coś się wymyka. Zaskakujemy siebie, czasem też reakcjami – ubolewa ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.
Życzy zatem w wakacje spędzenia jak najwięcej chwil ze sobą – "wspaniałych i odradzających nas wewnętrznie".
"Niech Pan Bóg błogosławi, daje szczęśliwe chwile, życzę wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!" – mówi na zakończenie bp Edward Dajczak.
Bp Dajczak prowadzi videobloga od 2010 r., choć już wykorzystywał w pracy duszpasterskiej pocztę elektroniczną, czy komunikatory skype i gadu-gadu. Utworzenie videobloga było kolejnym sposobem na nawiązanie dialogu z młodzieżą.
Wystąpienia w „blogowym okienku” w niczym nie przypominają patetycznych kazań. Biskup zwraca się do odbiorcy w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Mówi językiem prostym, komunikatywnym, a przedstawione racje popiera przykładami z własnego życia, ze spotkań i listów.
Blog dostępny jest na stronie www.dobremedia.org/index.php/component/allvideoshare/category/blog-2014
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.