Drukuj Powrót do artykułu

Bp Dec: Bóg patrzy dalej niż człowiek

12 stycznia 2019 | 17:25 | ako | Świdnica Ⓒ Ⓟ

Mamy czasem żal do Pana Boga, że modlimy się o jakąś szczególną łaskę i stało się inaczej niż prosiliśmy. Św. Jan w dzisiejszym fragmencie swojego listu nam to wyjaśnia. Widocznie nasza prośba nie była zgodna z wolą Bożą. Trzeba w takim przypadku pogodzić się z taką sytuacją i pamiętać, że Bóg patrzy dalej niż człowiek, zna wszystkie okoliczności. Trzeba być przekonanym, że kiedyś tę wolę Bożą zrozumiemy – mówił w nawiązaniu do dzisiejszej Liturgii Słowa bp Ignacy Dec.

Biskup diecezji świdnickiej 12 stycznia przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin.

Po Eucharystii w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy odbyło się noworoczne spotkanie Przyjaciół Anny Jenke i Bractwa Św. Józefa. Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie zaprezentowała program artystyczny. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i życzenia. Następnie głos zabrali minister edukacji narodowej Anna Zalewska i bp Ignacy Dec. Na spotkaniu byli obecni gospodarze miejsca – ojcowie paulini.

Bractwo św. Józefa w Diecezji Świdnickiej powołane zostało przez bpa Ignacego Deca 19 marca 2010 roku. Posiada swoje cele statutowe, które sprowadzić można zasadniczo do następujących zadań: szerzenie kultu św. Józefa Oblubieńca NMP, prowadzenie działalności charytatywnej, występowanie w strojach Bractwa podczas uroczystych nabożeństw.

Anna Jenke to polska pedagog, harcerka, pisarka. Obecnie, z inicjatywy abpa Ignacego Tokarczuka trwa jej proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym. Doczesne szczątki Służebnicy Bożej znajdują się w kościele św. Mikołaja w Jarosławiu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.