Drukuj Powrót do artykułu

Bp Dec: w każdym powołaniu winniśmy przyjmować postawę miłości i służby

19.05.2017 , xdm, Świdnica, 19-05-2017 Ⓒ ℗

W każdym powołaniu, jako kapłani, osoby życia konsekrowanego, małżonkowie, czy osoby żyjące w samotności, winniśmy przyjmować postawę miłości i służby – powiedział bp Ignacy Dec podczas dnia skupienia dla pracowników kurii biskupiej w Świdnicy. Świdniccy biskupi wraz z pracownikami kurii i siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi modlili się w kaplicy domu biskupiego w 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Bp Ignacy Dec nawiązując do Ewangelii św. Jana o trwaniu w miłości Chrystusowej wskazał, że każdy człowiek jest umiłowany przez Pana Jezusa, a w Nim przez Ojca. „Miłość, która w nas wyrasta jest uzgodnieniem naszej woli z wolą samego Boga” – mówił świdnicki ordynariusz. Zauważył przy tym, że Jezus Chrystus prosi nas, abyśmy nie trwali w swojej miłości, ale w miłości samego Boga. „Miarą waszej miłości, jest miłość Jezusa Chrystusa, a przez to i samego Boga” – mówił biskup.

Podkreślił także, że z tej miłości Bożej rodzi się radość, która jest jedną z córek miłości. „Często zarzucają nam, że jako chrześcijanie, jesteśmy za mało radośni. Przecież mamy tak wiele powodów, aby tę radość okazywać” – mówił hierarcha, dodając, że uczeń Chrystusa powinien smucić się tylko z jednego powodu, ze swego grzechu.

„Grzech oddala nas od Boga, lecz ufając miłosierdziu Bożemu wiemy, i jesteśmy świadomi, że Pan Bóg nam te grzechy odpuszcza, przy każdej spowiedzi tak, by w sercu gościła radość” – powiedział bp Dec.

Po zakończeniu Mszy św. biskup podziękował pracownikom kurii biskupiej za pomoc w przygotowaniu koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej ‘Uzdrowienia Chorych’, wręczył również upominki od papieża Franciszka.

Dzień skupienia pracowników świdnickiej kurii biskupiej odbył się w czwartek, w dniu 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.