Drukuj Powrót do artykułu

Bp Florczyk do Apostolatu Maryjnego: Apostoł jest posłany, aby nieść Chrystusa w swoim środowisku

10 stycznia 2009 | 14:50 | kdob Ⓒ Ⓟ

Do niesienia Chrystusa w swoim środowisku i parafiach oraz modlitwy za siebie nawzajem wzywał dziś w południe podczas Eucharystii w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach kilkuset członków Apostolatu Maryjnego bp pomocniczy kielecki Marian Florczyk. Przedstawiciele Apostolatu z różnych parafii spotkali się, by wspólnie modlić się o dobre owoce swojej działalności w rozpoczętym roku.

Eucharystię koncelebrowali wraz bp. Marianem Florczykiem: ks. Jerzy Korona – diecezjalny opiekun duchowy AM w Kielcach, ks. prał. Jerzy Ostrowski – proboszcz i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach wraz z księżmi opiekunami AM z parafii kieleckich.

Stawiając Matkę Bożą za wzór, ks. prał. Ostrowski mówił do zgromadzonych przedstawicieli AM : „Maryja potrzebuje naszych rąk, ust, naszych serc. Naszym prawdziwym powołaniem jest być do dyspozycji Pana” – mówił. Zachęcał członków AM do wytrwałej pracy w swoich parafiach i praktykowania czynnej miłości. „Nawet, jeśli nasz apostolat nie przynosi od razu widocznych efektów, posługa ta może zmieniać życie wielu z nas i nasze rodziny, przed którymi Pan stawia konkretne zadania” – podkreślał.

Diecezjalny Apostolat Maryjny liczy obecnie blisko tysiąc czynnych członków i działa w 54 parafiach naszej diecezji. To najliczniejsza grupa duszpasterska w diecezji kieleckiej, która podejmuje w ciągu roku szereg działań, modlitewnych, charytatywnych, formacyjnych na szczeblu parafialnym i diecezjalnym.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.