Drukuj Powrót do artykułu

Bp Grzegorz Olszowski: Krzyż największą tajemnicą zbawienia

14 września 2018 | 09:49 | ka.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

O krzyżu jako największej tajemnicy zbawienia mówił bp Grzegorz Olszowski podczas Eucharystii w Domu Księży Emerytów w Katowicach.

Bp Grzegorz Olszowski modlił się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z księżmi emerytami zamieszkującymi Dom św. Józefa w Katowicach. – Patrzcie na krzyż, jako na największą tajemnicę zbawienia – powiedział podczas homilii.

– W tym domu tym bardziej nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ciężki może być krzyż. Ale pamiętajcie, że Królestwo Niebieskie osiąga się przez trudy – usłyszeli uczestnicy Eucharystii od bp Olszowskiego.

– Nie po raz pierwszy gościmy Cię w tym domu. Jednak po raz pierwszy jako biskupa. Jesteśmy Ci wdzięczni za Twoją pasterską posługę oraz za udzielone nam dzisiaj błogosławieństwo – powiedział na zakończenie Eucharystii ks. Henryk Jonczyk dziękując pomocniczemu biskupowi archidiecezji katowickiej za wspólną modlitwę.

Hierarcha przed końcowym błogosławieństwem podziękował wszystkim obecnym za zaproszenie. – Równocześnie proszę Was, starszych, doświadczonych kapłanów, abyście mieli odwagę zwrócić uwagę młodemu biskupowi gdy coś w mojej posłudze, w moim życiu, będzie nie tak jak trzeba – dodał.

Biskup Grzegorz Olszowski przyjął święcenia w minioną środę, w uroczystość Matki Bożej Piekarskiej. Od tego czasu pełni urząd biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Jako jedną ze swoich pierwszych posług podjął Eucharystię dla księży emerytów archidiecezji katowickiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.