Drukuj Powrót do artykułu

Bp Jamrozek: Bożą mądrość poznajemy na modlitwie

13.08.2017 , pab, Kalwaria Pacławska, 13-08-2017 Ⓒ ℗

W Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla trwają uroczystości związane z odpustem ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej. Tradycyjnym nabożeństwem 13 sierpnia są Dróżki Pogrzebu i Wniebowzięcia Matki Bożej, podczas których pielgrzymi wędrują między kapliczkami rozmieszczonymi na kalwaryjskim wzgórzu. Mszy św. na początku nabożeństwa przewodniczył przemyski biskup pomocniczy Stanisław Jamrozek. – Bożą mądrość poznajemy na modlitwie – mówił do pielgrzymów w kazaniu.

– Pan Bóg daje nam zdolność rozeznawania tego, co jest dobre, a odrzucania tego, co jest złe. Trzeba się tylko o to modlić, a przyjdzie poznanie Bożej woli i siła, by ją zrealizować w sposób najbardziej doskonały – podkreślił kaznodzieja. Hierarcha wskazywał, że obok modlitwy ważną kwestią jest rozważanie Pisma Świętego. – Wtedy nauczymy się kroczyć Bożą drogą – stwierdził.

Bp Jamrozek zaznaczył, że wolą Bożą jest przede wszystkim bycie dobrym mężem, żoną, czy dzieckiem. Przestrzegał przed tym, żeby stawiać własne pragnienia przed wolą Boga. – Jeśli będę się modlił, jeśli będę wsłuchiwał się w Jego głos, to później tę wolę Bożą rozeznam i będę wiedział, czego Pan Bóg ode mnie wymaga w konkretnej sytuacji, w miejscu w jakim się znajdę – powiedział.

Kaznodzieja podkreślił jak ważną rolę odgrywają rodzice w przekazywaniu wiary swoim dzieciom. Zachęcał, aby przeżywać wszystkie wydarzenia razem z nimi.

Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej trwa od 11 do 15 sierpnia. Dróżki Pogrzebu i Wniebowzięcia Matki Bożej są charakterystycznym nabożeństwem odprawianym uroczyście 13 sierpnia. Pielgrzymi wędrują między 14 kapliczkami rozmieszczonymi na kalwaryjskim wzgórzu. Nabożeństwo ma pomagać wiernym na przykładzie Maryi w rozmyślaniu nad własnym życiem i szczęściem czekającym w niebie.
W odpuście uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.