Drukuj Powrót do artykułu

Bp Janiak: Europa odwraca się od Boga

11 czerwca 2018 | 21:21 | ek | Giżyce Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Europa odwraca się od Boga. Próbuje wmawiać się liberalizm moralny, wprowadza się jednopłciowe małżeństwa. To musi skończyć się karą Bożą – mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Giżycach. Biskup kaliski poświęcił odnowioną świątynię i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

W homilii celebrans wskazywał, że we współczesnym świecie jest bardzo dużo prześladowań za wiarę. Dodał, że wczoraj na Filipinach zginął ksiądz przygotowujący się do Mszy św. – Tylko w tym roku za wiarę śmierć poniosło 18 kapłanów. Są miejsca w świecie, gdzie za posiadanie Pisma Świętego oddaje się życie – powiedział kaznodzieja.

Przekonywał, że człowiek, który nie modli się, nie przystępuje do sakramentów świętych, nie uczestniczy we Mszy św. – prędzej czy później traci wiarę.

Ubolewał, że Europa odwraca się od Boga. – Nie chcą uszanować ani przykazań, ani prawa naturalnego. Ciągle jest walka o życie nienarodzone, wprowadza się eutanazję dla ludzi starszych, spracowanych. Próbuje wmawiać się liberalizm moralny, wprowadza się jednopłciowe małżeństwa. To musi skończyć się karą Bożą. Natura sama obroni się, bo będzie więcej chorób, więcej nieszczęść. Jeżeli człowiek nie szanuje Pana Boga to nie szanuje drugiego człowieka – akcentował hierarcha.

Zwracając się do bierzmowanych zachęcał ich, aby w swoim życiu kierowali się prawidłową hierarchią wartości i byli świadkami Pana Jezusa.

Podczas uroczystości bp Janiak podziękował proboszczowi oraz wiernym za odnowienie świątyni i troskę o nią. Biskup kaliski ustanowił ks. Szymona Żurawa, proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Giżycach kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej św. Józefa w Kaliszu.

Obecna świątynia w Giżycach została wzniesiona w miejsce poprzedniego kościoła, który uległ całkowitemu zniszczeniu 6 sierpnia 1877 r. podczas pożaru wywołanego od uderzenia pioruna. Proboszczem był wtedy ks. Ignacy Płoszaj, który niezwłocznie podjął budowę nowej świątyni. Od 2013 r. proboszczem parafii jest ks. Szymon Żuraw.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.