Drukuj Powrót do artykułu

Bp Janiak: Jezus staje się przewodnikiem po drogach moralności ludzi

09.01.2018 , ek, Ostrów Wielkopolski, 09-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

– Jezus jest przewodnikiem na ścieżkach wiary. Jezus staje się też przewodnikiem po drogach moralności ludzi – mówił bp Edward Janiak podczas dorocznego spotkania z kolejarzami z diecezji kaliskiej. Spotkanie opłatkowe poprzedziła Msza św. w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

W homilii biskup wskazywał, że Jezus jest przewodnikiem na ścieżkach wiary. – Ta droga, którą prowadzi Jezus to droga do zbawienia, do osiągnięcia celu. Jezus staje się przewodnikiem po drogach moralności ludzi. Pod przewodnictwem Jezusa każdy jest równy, ma tę samą godność – powiedział.

Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Duchowny podkreślał, że prawda przekazana przez Jezusa mówi, że można być bogatym przed Bogiem, bez względu na to, co się posiada, przez swoją postawę, zachowanie, życzliwość. – To nas zobowiązuje jako ludzi wiary. Każdy z nas ma do spełnienia określone zadania po to, aby być bogatym przed Bogiem w dobre uczynki – przekonywał hierarcha.

Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Życzył pracownikom kolei, aby kochali swoją ojczyznę. – Niech ten Nowy Rok, który w naszej diecezji przeżywamy pod patronatem św. Józefa, upływa w zdrowiu, przyjaźni z bliskimi i trosce o ojczyznę, której na imię mała ojczyzna, a to jest wasz Ostrów. Kto nie kocha małej ojczyzny, gdzie mieszka nie kocha Polski. Miłość do małej ojczyzny przeobraża się w miłość do Polski. Chociaż jesteśmy w Europie to naszym świętym obowiązkiem jest kochać ziemię ojczystą – stwierdził kaznodzieja.

Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Po Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak przełamał się opłatkiem z kolejarzami i parafianami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.