Drukuj Powrót do artykułu

Bp Jeż: ten rok jest szansą, by zażegnać podziały i ożywić postawy patriotyczne

01.01.2018 , eb, Tarnów, 01-01-2018 Ⓒ ℗

W pierwszym dniu Nowego Roku biskup tarnowski Andrzej Jeż wyraża nadzieję, że świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przyczyni się do zażegnania podziałów i konfliktów w naszym narodzie. W specjalnym komunikacie skierowanym do wiernych hierarcha podkreśla, że ten rok to też szansa na ożywienie postaw patriotycznych oraz odnowę świadomości narodowej.

Bp Jeż poprosił diecezjan o modlitwę za Ojczyznę, za poległych w walce o jej wolność, oraz za tych, którzy kształtują jej obecny kształt.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej zachęcił do podejmowania we współpracy z władzami lokalnymi różnego rodzaju inicjatyw zmierzających do upamiętnienia tej rocznicy.

„W tym roku zwróćmy uwagę na miejsca i osoby związane z walką o wolność naszej Ojczyzny. Zadbajmy o cmentarze, pomniki, tablice pamiątkowe, ale także o wyeksponowanie ważnych dla narodu i Kościoła postaci, które poświęciły swoje życie w walce o niepodległość. Proszę zwłaszcza rodziców, aby zachęcali swoje dzieci do włączenia się w tego typu inicjatywy, a jeśli to możliwe, by włączali się w nie razem z nimi. Osobisty przykład jest bowiem najlepszą metodą wychowania do miłości Ojczyzny” – podkreśla bp Jeż.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.