Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kamiński: Bóg jest jedynym źródłem ludzkiego szczęścia

06.01.2018 , mag, Warszawa, 06-01-2018 Ⓒ ℗

Bóg jest jedynym źródłem ludzkiego szczęścia – podkreślił bp Romuald Kamiński. W uroczystość Objawienia Pańskiego bp warszawsko-praski przewodniczył liturgii w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej skąd wyruszył na Pradze Orszak Trzech Króli. W kolorowym pochodzie przy akompaniamencie muzyki i śpiewie kolęd przeszło ulicami dzielnicy ponad 4 tys. wiernych. W tym roku przyświecało im hasło: “Pokój i dobro”.

W homilii bp Kamiński zachęcał do budowania swojego życia w oparciu o żywą relację z Bogiem. Nawiązując do historii stworzenia świata i grzechu pierworodnego podkreślił, że celem ludzkiego istnienia jest Królestwo Niebieskie, a źródłem prawdziwego spełnienia życie w jedności z Panem. – “Człowiek jest szczęśliwy, kiedy otworzy się, spotka w swoim życiu Boga – Jego moc, Jego łaskę i Jego miłość” – powiedział bp warszawsko-praski.

Przywołując postać Heroda, przestrzegł przed zgubnymi skutkami życia w grzechu. – Jego problem nie zamyka się tylko do jego osoby, ale poprzez swoją osobistą tragedię uruchamia on całe połacie życia, angażując życiorysy wielu ludzi i zarażając ich swoim grzechem, doprowadza do wielu tragedii – zwrócił uwagę bp Kamiński.

Życzył wszystkim, by żywa relacja z Bogiem tworzyła w życiu ludzi nową jakość. – Spójrzcie na wasze dzieci – jak one są ufne i jak bardzo są szczęśliwe mając przy sobie kochających rodziców. Tak samo jest i w życiu wiary. Jeśli zawierzymy się opiece Boga, który jest naszym najlepszym Ojcem, wówczas całe nasze życie ulegnie przemianie. Będziemy w stanie kochać Jego Miłością innych – o czym poucza nas św. Paweł – mówiąc, choć żyje na świecie to jednak coraz bardziej doświadcza, że żyje w nim sam Jezus Chrystus – tłumaczył duchowny.

Po liturgii ulicami warszawskiego Targówka przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Ok. 4 tys. wiernych w radosnej atmosferze dawało wyraz swojej wiary i kultywując staropolską tradycję kolędowania. Towarzyszyły im orszaki dziecięce – czerwony symbolizujący – Europę, niebieski – Afrykę i zielony – Azję, łącznie ponad 300 dzieci oraz 200 opiekunów. W czasie całej trasy prezentowano sceny biblijne.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.