Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kamiński do dyrektorów szkół: od jakości autorytetu zależy skuteczność wychowania

14 grudnia 2018 | 13:41 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Od jakości autorytetu zależy skuteczność wychowania – powiedział bp Romuald Kamiński, zwracając się do grona pedagogicznego. W kaplicy kurialnej odbyło się przedświąteczne spotkanie dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych mieszczących się na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Gościem była Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

Życzyła ona nauczycielom wiary, nadziei i miłości, bo, jak podkreśliła, z nimi wszystko będzie dużo prostsze.

– Najważniejsze jest to, co dzieje się w naszym sercu, bo z tego miejsca rodzi się wszystko inne. Niech więc adwent oraz święta Narodzenia Pańskiego będą czasem zadumy, radości i optymizmu – mówiła.

Z koli biskup warszawsko-praski życzył nauczycielom, by pełni mocy Ducha Świętego dzielili się Jego darami z innymi. Jako wzór wskazał im obraz Dobrego Pasterza.

– Niech Pan da wam mocne wnętrze i niepodważalny autorytet, mocą którego staniecie na czele nowych przychodzących pokoleń, będziecie je przeprowadzać przez dzieciństwo oraz młodość i wprowadzać je w dorosłe życie, które odznacza się odpowiedzialnością – życzył gronu pedagogicznemu hierarcha.

Uroczystość uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. Joanny Kolasińskiej w Warszawie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.