Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kamiński: potrzeba modlitwy za rodziny

20 stycznia 2019 | 15:23 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Waldemar Kompała

– Potrzeba dziś intensywnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin – podkreślił bp Romuald Kamiński, apelując by polecano je Bogu podczas każdej Mszy św. W pierwszą rocznicę swojego ingresu do katedry warszawsko-praskiej ordynariusz diecezji przewodniczył liturgii w parafii św. Łuksza Ewangelisty na stołecznym Tarchominie, gdzie przez cały dzień wizytuje parafię.

W homilii podkreślił, że poprzez swoją obecność pragnie umocnić wspólnotę lokalną. – Jest to przede wszystkim spotkanie braterskie i rodzinne podczas którego mamy okazję spojrzeć z boku na pewne sprawy, przyjąć rady tych którym leży na sercu nasze zbawienie – powiedział bp Kamiński.
Mówiąc o wartości ludzkiego powołania zwrócił uwagę na znaczenie małżeństwa nazywając je „drogą królewską”. – Bóg poprzez rodzinę wszedł w ten świat i w niej Jezus Chrystus dojrzewał do wypełnienia swojego posłannictwa. W związku z tym, trzeba nam docenić tę drogę życia i dołożyć wszelkich starań, by stała się dla tych którzy nią kroczą drogą do świętości – powiedział biskup warszawsko-praski zachęcając małżonków do wzajemnej modlitwy za siebie.

– Bardzo proszę was wszystkich, a więc zarówno świeckich jak i duszpasterzy, by w naszych wspólnotach i naszych osobistych pacierzach była stała modlitwa za rodziny, by dzieci polecały Bogu swoich ojców i swoje mamy, małżonkowie swoje żony, zaś żony mężów. Niech również w każdej Mszy św. w czasie modlitwy powszechnej znajdzie się wezwanie za rodziny – zaapelował bp Kamiński.

Zachęcał również małżonków by siłę do pielęgnowania wzajemnych relacji czerpali z Eucharystii. – Ten pokarm jest nam niezbędny do budowania wspólnoty miłości – podkreślił duchowny.

Bp Romuald Kamiński jest czwartym z koli ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej powstałej po podziale administracyjnym Kościoła w Polsce w 1992 roku.
Jego biskupie zawołanie to „Sub Tuum praesidium” (Pod Twoją obronę).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.