Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kamiński: realizacja woli Bożej gwarancją autentycznego i szczęśliwego życia

21 lutego 2018 | 11:34 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Modlitwa Pańska porządkuje ludzkie życie, ustawiając właściwą hierarchię wartości – powiedział bp Romuald Kamiński. Wczoraj wieczorem biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystej mszy św. w parafii św. Faustyny na stołecznym Bródnie, która była kolejnym kościołem stacyjnym Warszawy.

W homilii bp Kamiński podkreślił wartość Bożego Słowa przyrównując go do drogocennej perły – Nie wolno nam jej zmarnować czy zlekceważyć – powiedział duchowny zapewniając, że Boże Słowo niesie w sobie moc przemiany ludzkiego życia. – Może wielokrotnie słuchaliśmy Ewangelii, nie dostrzegając, by w jakikolwiek sposób wpłynęła na nas. Nie zniechęcajmy się. Nieraz potrzeba lat, a nawet dziesięcioleci, by to słowo dojrzało w naszym sercu i w sytuacji, w której kompletnie się nie spodziewamy, wydało owoc wyrażający się w mądrości, postawie wobec Boga czy drugiego człowieka – przekonywał bp Kamiński.

Jako punkt odniesienia w kształtowaniu relacji wskazał Modlitwę Pańską: “Wszystko w niej jest zawarte. Jej układ porządkuje nasze spojrzenie na rzeczywistość doczesną ludzkiego pielgrzymowania, ukazując co jest pierwszorzędne, co drugorzędne, a co zdecydowanie dalej stoi w hierarchii potrzeb”.

– Jezus wyraźnie uczy nas, że nasze życie winno być pomnażaniem Bożej chwały, a realizacja woli Ojca Niebieskiego gwarantuje autentyczne szczęście – mówił kaznodzieja.

Biskup warszawsko-praski przypomniał również, że warunkiem uzyskania Bożego przebaczenia jest ofiarowanie go bliźnim. – Pan chce, byśmy wszyscy osiągnęli życie wieczne, ucząc nas wzajemnej za siebie odpowiedzialności – powiedział duchowny.

W środę kościołem stacyjnym w stolicy jest sanktuarium Św. Andrzeja Boboli.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.