Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kamiński: Rodzina powinna być miejscem doświadczania autentycznej miłości Boga

31 grudnia 2017 | 15:33 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Rodzina powinna być miejscem doświadczania autentycznej miłości Boga – powiedział bp Romuald Kamiński, który w święto Świętej Rodziny bp warszawsko-praski przewodniczył uroczystej mszy św. w parafii Świętej Rodziny na stołecznym Zaciszu. W trakcie liturgii małżeństwa przeżywające w tym roku swoje jubileusze odnowiły przyrzeczenia.

Przywołując w homilii fresk „Stworzenie Adama” autorstwa Michała Anioła z kaplicy Sykstyńskiej bp Kamiński podkreśli, że rodzina od początku istniała w Bożym planie zbawienia, jako związek mężczyzny i kobiety, z którego poczyna się dziecko. – W zamiarach Pana od pierwszego momentu dzieje ludzi miały przebiegać drogą małżeństwa i wspólnoty rodzinnej. Od początku również były uświęcone oraz cieszyły się szczególną asystencją, miłością, troską i opieką samego Boga – powiedział duchowny.

Podkreślił, że kochająca się rodzina to największe szczęście w ludzkim życiu. – Dziecko, które ma obok siebie miłującego ojca i matkę, czuje się bezpieczne i kochane, a zatem i szczęśliwe – mówił bp Kamiński. Zwrócił uwagę, że również po latach człowiek najczęściej wraca do wspomnień z rodzinnego domu. – Wbrew temu, co pokazuje nam współczesny świat, czym nas mami, czy w końcu jak toczą się losy poszczególnych osób – większość i tak pragnie kochającej się rodziny i jeśli taką mieli, poczytuje to sobie za wielkie szczęście i łaskę od Boga – zauważył kaznodzieja.

W związku z kończącym się rokiem zachęcił małżonków do zrobienia sobie rachunku sumienia ze wzajemnych relacji. – Ile dałem z siebie na zewnątrz? Jak miłowałem? Jak przebaczałem? Jak służyłem? Czy rzeczywiście zrobiłem coś zasługującego na błogosławieństwo jeśli chodzi o umocnienie, o uświęcenie wspólnot jakim są małżeństwo i rodzina? – pytał duchowny.
Na zakończenie liturgii małżeństwa otrzymały specjalne błogosławieństwo z rąk pasterza diecezji

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.