Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kasyna z okazji Dnia Chorego: wiara jest najcenniejszym darem

12 lutego 2018 | 17:52 | Pelplin / ks. is Ⓒ Ⓟ

Z okazji Światowego Dnia Chorego w poniedziałek 12 lutego biskup pelpliński Ryszard Kasyna sprawował Mszę św. w Sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie. W homilii podkreślił, że „wiara jest darem najcenniejszym, gdyż między innymi nadaje sens i kierunek każdej ludzkiej egzystencji”.

Obchody były połączone z piętnastą edycją Medalu Matki Teresy z Kalkuty, który osobom, stowarzyszeniom oraz firmom przyznaje Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie.

W homilii biskup pelpliński najpierw przypomniał historię objawień Matki Bożej w Lourdes, z którym wiąże się obchód Światowego Dnia Chorego. Nawiązując do licznych cudownych uzdrowień, które mają miejsce we francuskim sanktuarium, bp Kasyna podkreślił rolę wiary. „Wiara jest darem najcenniejszym, gdyż między innymi nadaje sens i kierunek każdej ludzkiej egzystencji, również i tej trudnej jaką jest choroba” – powiedział hierarcha.

„Maryja wstawia się za każdym z nas” – mówił kaznodzieja i dodał, że Ona „prosi o cud przemiany każdej trudnej sytuacji, w tym o cud przemiany podejścia do choroby i cierpienia”.

Przypominając, że człowiek nie jest w stanie do końca zrozumieć sensu cierpienia, biskup zachęcał do otwarcia się na Krzyż Chrystusa, aby „współuczestniczyć” w dziele Jezusa, które przynosi dobre owoce. „Niech owocem zjednoczenia z Chrystusem będzie postawa apostoła Chrystusowego Krzyża będącego zawsze znakiem nadziei, nawet w najtrudniejszych i najbardziej dotkliwych chwilach prób” – mówił biskup pelpliński.

W końcowej części homilii hierarcha dziękował za ciężką pracę Służby Zdrowia i wszystkich osób, w tym licznych wolontariuszy, którzy pomagają chorym znosić ich cierpienia.

Po Mszy św. w Hali sportowej „Sokolnia” wręczono Medale im. Św. Matki Teresy z Kalkuty.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.