Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kopiec: ceńcie tę służbę dla dobra Kościoła

09 grudnia 2017 | 20:57 | ks.sw | Gliwice Ⓒ Ⓟ

Bp Jan Kopiec ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. 8 grudnia w czasie Eucharystii sprawowanej w gliwickiej katedrze. – Tak, jak dzięki współpracy Maryi z Bogiem świat został obdarowany Synem Bożym, Zbawicielem, tak dzięki waszej współpracy z Nim, nasza diecezja będzie wzbogacona posługą, którą podejmujecie – mówił biskup.

Po odpowiednim czasie przygotowania, odbytym skupieniu i egzaminach 31 mężczyzn z całej diecezji gliwickiej zostało dopuszczonych do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. – Tak, jak dzięki współpracy Maryi z Bogiem świat został obdarowany Synem Bożym, Zbawicielem, tak dzięki waszej współpracy z Nim, nasza diecezja będzie wzbogacona posługą, którą podejmujecie – mówił bp Kopiec.

Biskup wskazał także zasadniczą funkcję, którą mają spełniać szafarze zanosząc Komunię św. chorym, którzy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. – Posługą, na którą czeka tylu ludzi, bo stan zdrowia nie pozwala im w pełni uczestniczyć w życiu wspólnoty wierzących, będziecie wzmacniali własną wiarę, będziecie dopuszczeni do tego, by Chrystusa głosić i Nim obdarowywać – mówił.

– Ceńcie to, że wasze rodziny, najbliżsi pomagali wam w utrzymaniu mocnej wiary, która jest nieodzowna na drodze tego posługiwania. Ceńcie opiekę duchową duszpasterzy, bo to w tych wspólnotach, z których pochodzicie, przygotowywaliście się do przeżywania niezwykłej godności Eucharystii, Najświętszego Sakramentu, czyli samego Jezusa Chrystusa – zachęcał szafarzy bp Kopiec.

Obecnie w diecezji gliwickiej posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Sprawuje ok. 550 mężczyzn. Nowi szafarze pochodzą z 15 parafii.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.