Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kopiec: stworzeni jesteśmy i powołani, by życie na tej ziemi uczynić owocnym

26 marca 2018 | 09:48 | ks.ws | Gliwice Ⓒ Ⓟ

Stworzeni jesteśmy i powołani, by życie na tej ziemi uczynić owocnym – mówił bp Jan Kupiec, który przewodniczył Mszy św. w Niedzielę Palmową. Młodzież diecezji zgromadziła się na wspólnej modlitwie w gliwickiej katedrze.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele Wszystkich Świętych, przy rynku w Gliwicach. Tam młodzi wspólnie śpiewali i modlili się, a o godzinie 14.00 proboszcz parafii ks. Bernard Frank, pobłogosławił gałązki palmowe i wyruszyła procesja do katedry.

Eucharystii przewodniczył bp Jan Kopiec, a koncelebrowali: biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki, biskupi seniorzy oraz ponad dwudziestu kapłanów.

Bp Kopiec w homili szczególną uwagę zwrócił na postać św. Piotra, przedstawiając jego drogę od zachwytu nad swoim Mistrzem, przez jego zdradę, której dokonał ze strachu, aż po umiejętność zapłakania nad samym sobą. – W tych słowach, które słyszeliśmy, wychodzi cała ludzka egzystencja – od wielkiego zachwytu jeszcze na początku, przez ludzką małość, przez zdrady, przez fałszywe wyobrażenia, przez oszustwa, przez trwogę i tchórzostwo, aż do morderstwa, które zupełnie jakby bez najmniejszego odczucia wykonali odpowiedni ludzie. W tym wszystkim, staramy się, oczywiście, znaleźć nasze miejsce – mówił.

– Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa ma prowadzić każdego z nas do stworzenia w nas nowego człowieka, widzącego więcej niż zwykły ziemski los, który każdy nosi w sobie. Spotkanie z Chrystusem, zwłaszcza w tym najważniejszym, najtrudniejszym, najbardziej wymagającym momencie, ma w nas stworzyć nowego ducha, nowe spojrzenie na to, kim jesteśmy i do czego jesteśmy przeznaczeni. A przeznaczeni jesteśmy wszyscy, bez wyjątku, do wiecznego szczęścia przy Chrystusie. Stworzeni jesteśmy i powołani, by życie na tej ziemi uczynić owocnym – dodał.

Po Mszy św. osoby chętne mogły podjąć się duchowej adopcji dzieci poczętych. Była również projekcja filmu pro life, w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.