Drukuj Powrót do artykułu

Bp Kopiec: zawsze przychodzimy do Boga

01 czerwca 2018 | 09:58 | Gliwice | ks. sw Ⓒ Ⓟ

Główne uroczystości Bożego Ciała odbyły się w gliwickiej katedrze. Po Mszy św., której przewodniczył bp Jan Kopiec, wierni przeszli w tradycyjnej procesji z Najświętszym Sakramentem do kościoła Wszystkich Świętych.

„Bo Bóg jest z nami i On chce nas wszystkich uszczęśliwić swoją miłością i dobrocią” mówił w czasie homilii na Mszy św. bp Kopiec. Później biskup wygłosił także tradycyjnie homilię przy trzecim ołtarzu. Mówił wtedy: „Zawsze przychodzimy do Boga, kiedy sobie nie wystarczamy, kiedy nie dysponujemy ani siłą, ani mocą, ani różnymi talentami, by umieć wszystko sobie wyjaśnić i zabezpieczyć. Ciągle czegoś nam brakuje, tak jak narodowi wybranemu brakowało sił i mocy, by wyjść z niewoli, a także by zachować wierność przymierzu i utrzymać swoje królestwo. Wszystko się rozsypało, bo niewystarczalność człowieka okazała się wyjątkowo silna”.

Procesja przeszła ulicami Gliwic, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Ostatni z nich znajdował się przy kościele Wszystkich Świętych, niedaleko rynku, gdzie zakończyła się uroczystość.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.