Drukuj Powrót do artykułu

Bp Lityński: chcemy to miłosierdzie Pana rozdawać wszystkim potrzebującym

06 kwietnia 2018 | 13:52 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

Chcemy to miłosierdzie Pana, którym On sam nas obdarowuje, rozdawać wszystkim potrzebującym mieszkańcom naszej diecezji i z poza jej granic – napisał bp Tadeusz Lityński w komunikacie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zachęca wiernych do wsparcia diecezjalnej Caritas.

Biskup w komunikacie, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach, przypomina, że Niedziela Miłosierdzia to patronalne święto Caritas w Polsce. „Pan Jezus Miłosierny. Kościół miłosierny. Parafia miłosierna. Ludzie dla ludzi miłosierni. To piękne przesłanie papieża Franciszka, które chcemy kontynuować posłuszni słowom Ewangelii: ‘Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili’ (por. Mt 25,40). A możemy to czynić dzięki słowom: Jezu ufam Tobie” – pisze biskup.

„Miłosierdzie to imię Boga i chcemy to miłosierdzie Pana, którym On sam nas obdarowuje, rozdawać wszystkim potrzebującym mieszkańcom naszej diecezji i z poza jej granic. Pomoc duchowa i materialna. Do tego jest między innymi powołana Caritas w naszej diecezji” – kontynuuje.

Biskup podziękował wszystkim wolontariuszom tworzącym Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, zarówno pracownikom Caritas diecezjalnej, parafialnym zespołom i szkolnym kołom, a także wolontariuszom i darczyńcom.

„Również i ja przyłączam się do prośby Caritas naszej diecezji o wsparcie działań pomocowych ofiarami do puszek, które możemy złożyć przy wyjściu z kościoła. Niech to miłosierdzie Pana rozdawane potrzebującym zawsze do Was powraca dając radość i pokój serca” – zaapelował do wiernych pasterz diecezji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.