Drukuj Powrót do artykułu

Bp Lityński: chrześcijanin ma być człowiekiem czyniącym pokój

08 marca 2018 | 10:29 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

„Chrześcijanin wpisany w życie Kościoła i w życie Jezusa Chrystusa ma misję, aby być nie tylko świadkiem, ale też człowiekiem czyniącym pokój” – przypomniał bp Tadeusz Lityński, który spotkał się z uczestnikami Olimpiady Teologii Katolickiej, której diecezjalny etap odbył się w Zielonej Górze.

„Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka” – to temat tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej.

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze 7 marca odbył się etap diecezjalny. W tym roku wystartowało 50 osób z 18 szkół średnich diecezji. – Tegoroczna tematyka dotyczyła bardzo ważnych wymiarów życia ludzkiego jak pojednanie, przebaczenie, wzajemna miłość czy szacunek do bliźniego. Z pewnością w życiu każdego człowieka, również młodego, to są wartości priorytetowe – zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

Nagrody uczestnikom wręczył bp Tadeusz Lityński. – Apel o pokój ciągle wybrzmiewał w nauczaniu papieża Benedykta XVI i wybrzmiewa teraz w nauczaniu papieża Franciszka – mówił biskup. – Chrześcijanin wpisany w życie Kościoła i w życie Jezusa Chrystusa ma misję, aby być nie tylko świadkiem, ale też człowiekiem czyniącym pokój. Nie tylko mówić o nadziei, ale w praktyce ją realizować. Dzisiaj świat potrzebuje i pokoju i nadziei – dodał.

Na finał ogólnopolski, który odbędzie się od 5 do 7 kwietnia w Łodzi pojadą trzy osoby. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Pogonowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., drugie – Kamil Szymczak z III LO w Zielonej Górze, a trzecie Łukasz Kazulak, również II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.