Drukuj Powrót do artykułu

Bp Lityński do nowych księży: świat jest głodny Boga

28 maja 2018 | 10:46 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

W zielonogórskiej konkatedrze 26 maja święcenia kapłańskie otrzymało sześciu diakonów paradyskiego seminarium. Sakramentu udzieli im biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, który podkreślał, że „Świąt jest głodny Boga i jak powietrza potrzebuje znaku Jego istnienia, działania i miłości”.

Święcenia kapłańskie przyjmują diakoni, którzy ukończyli 6-letnią formację w seminarium duchownym. – Czy jesteście świadomi, że zostaliście wybrani spośród wielu ludzi i za chwilę zostaniecie prezbiterami, aby zajmować się sprawami Boga? Do obowiązków prezbiterów należy przekazywanie słów Bożych, szafowanie Bożymi darami w sakramentach świętych, okazywanie bliskości Boga w posłudze duszpasterskiej i katechetycznej, czuwanie nad miejscami poświęconymi przy wielu świątyniach i kaplicach naszej diecezji – mówił na początku homilii bp Lityński.

– Świąt jest głodny Boga i jak powietrza potrzebuje znaku Jego istnienia, Jego działania, Jego miłości – dodał.

Drugiego dnia, zgodnie ze zwyczajem, nowi księża odprawili prymicyjną Mszę św. w swoich rodzinnych parafiach.

Od 23 czerwca nowi księża będą zaangażowani w prowadzenie diecezjalnych przedsięwzięć wakacyjnych, a na koniec sierpnia trafią na swoje pierwsze parafie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.