Drukuj Powrót do artykułu

Bp Lityński: Przez młodych przemawia Duch Święty

14 stycznia 2019 | 09:15 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

„Przez młodych przemawia Duch Święty” – przypominał bp Tadeusz Lityński przy okazji spotkania opłatkowego z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Zielonej Górze. KSM diecezji zielonogórsko-gorzowskiej obchodzi w tym roku 25-lecie.

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyło się 13 stycznia w Klubie „ARKA” w Zielonej Górze i rozpoczęło się jasełek w wykonaniu kaesemowiczów z dwóch zielonogórskich parafii: pw. Jadwigi Śląskiej oraz pw. św. Urbana.

Z kasemowiczami spotkał się bp Tadeusz Lityński. – Papież Franciszek podkreślił, że Bóg jest młody, a więc ma dobrą relację z ludźmi młodymi, rozumie ich i wysłuchuje. I Kościół musi się tego uczyć, żeby nie tylko młodzieży coś proponować czy kierować młodzieżą, ale też jej wysłuchać. Przez młodych przemawia Duch Święty – podkreśla pasterz diecezji.

– Dziś odwiedzam KSM, który od 25 lat podejmuje bardzo cenne inicjatywy. Oni są przykładem tego, że młodzież nie chce być bierna, ale swoim słowem i zaangażowaniem chce być dla innych być świadkiem Chrystusa. I za to im dziękuję – dodał.

W tym roku diecezjalne KSM będzie świętować ćwierć wieku. – Już dziś chcemy rozpocząć ten piękny czas jubileuszu. Dwadzieścia pięć lat to kilka pokoleń kaesemowiczów, którzy podjęli wiele pięknych inicjatyw – zauważa ks. Marcin Bobowicz, asystent kościelny KSM w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W związku z jubileuszem w czerwcu planowana jest oczywiście dziękczynna Msza św., ale nie tylko. – Będzie też jubileuszowa gala dla osób zasłużonych i naszych przyjaciół, którzy nas wspierają. Planujemy też bal i koncert – tłumaczy ks. Bobowicz.

KSM w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ma piętnaście oddziałów. – KSM to szansa, aby realizować swoje pasje i rozwijać swoją młodość. Dlatego chciałbym dotrzeć do jak największej ilości młodych ludzi, aby każdy miał okazję wstąpić w nasze szeregi – zauważa Jakub Kusiowski, prezes KSM

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.